یک گام فراتر از تبلیغات
تابلو لایت باکس چیست

تابلو لایت بکس تابلو تبلیغاتی است که تصاویر را به صورت روشن و زیبا نمایش می دهد. لایت باکس در درون خود صفحه بک لایت دارد که تبلیغات روی آن چاپ می شود. تابلو لایت باکس را می ‌توان در انواع و ابعاد متفاوت تولید کرد، همچنین برای ساخت یک لایت باکس عکس چاپ شده را داخل قاب یا فریم آلومینیومی قرار می‌دهیم.
تصویر مورد نظر در تابلو لایت باکس آلومینیومی بر روی جنسی از پارچه بک لایت، فلکس، فلکس بدون بافت یا بر روی بک لایت طلقی چاپ می شود، همچنین منبع نور که در پشت تصویر قرار می گیرد و باعث روشن شدن و وضوح بیشتر تصویر می شود، در انواع مختلف LED ،SMD  با توجه به نوع پرتاب نور بر روی تابلو انتخاب می شود.

انواع تابلو لایت بکس

تابلوهای لایت باکس انواع مختلفی براساس جنس و نوع آن دارند. که در ادامه انواع آن را بررسی خواهیم کرد.

لایت باکس کریستالی

تابلو لایت باکس از دو پلکسی گلاس ساخته می شود که در بین این دو پلکسی گلاس شفاف هم از چاپ بک لینت استفاده  می شود. تابلو لایت باکس کریستال نوردهی فوق العاده ای دارد و تبلیغات چاپ شده روی آن به راحتی ظرف مدت زمان بسیار کوتاهی بدون نیاز به حضور افراد متخصص قابل تعویض است و به دو صورت ایستاده و آویز قابلیت اجرا دارد.

لایت باکس آلومینیومی

قدیمی ترین و می توان گفت اولین تابلو تبلغاتی لایت باکس

لایت باکس مگنتی چیست
لایت باکس مگنتی

به صورت آلومینیومی طراحی شد. در این نوع لایت باکس، سطح کار با شیشه پلکسی پوشانده خواهد شد. نور پشت تابلو توسط لامپ های SMD  و LED تامین می شود. قالب لایت باکس هایی که در تبلیغات مترو از آن استفاده می شود از نوع لایت باکس آلومینیومی است.

لایت باکس پارچه ای

تابلو لایت باکس پارچه ای جزو زیباترین تابلو های تبلیغاتی لایت باکس هستند زیرا که شکل متفاوتی از تایبوهای دیگر تبلغاتی لایت باکس دارند. برای چاپ لایت باکس پارچه ای ابتدا چاپ بک لایت پارچه ­ای انجام شده و بعد از آن روی بدنه آلومینیومی لایت باکس نصب خواهد شد. طراحی این  پارچه­ های دور دوزی شده به گونه ای است که می­توانند در لبه­ های لایت باکس، بدون ایجاد خط تا و چروک شدن، جای بگیرند. پروژکتورهای SMD در صفحه بک لایت قرار گرفته که بسیار کم مصرف هستند.

لایت باکس پارچه ای چیست
لایت باکس پارچه ای

لایت باکس فریم لس

لایت باکس های فریم لس به معنای بدون قاب است و تمام تلاش این تابلو تبلیغاتی آن است که چاپ حداکثر فضا را اشغال کند و جایی برای قاب طراحی نشده است. برای اجرای این نوع از ایده برای تابلو تبلیغاتی از پارچه و فناوری UV استفاده می کنند.

لایت باکس مگنتی

لایت باکس مگنتی به صورت متفاوتی ساخته می شود بدین صورت که صفحه پلکسی با استفاده از مگنت یا همان آهنربا به تابلو لایت بکس متصل می شود. محتوای تبلیغاتی داخل آن هم با استفاده از فیلم  بک لایت ساخته می شود. قاب به کار رفته در ساخت لایت باکس مگنتی با استفاده از آلومینیوم با ضخامت های متفاوتی انجام می شود تا تابلو تبایغاتی در برابر خوردگی و پوسیدگی مقاومت بیشتری به دست بیاورد. از جمله مزایایی که تابلو لایت باکس مگنتی دارد می توان به ضخامت کم و استحکام آن اشاره نمود  هم چنین تعویض بک لایت در این تابلو بسیار راحت تر خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نام کاربری یا آدرس ایمیل خود را وارد کنید

شما می توانید از برچسب ها و ویژگی های <abbr title = "HyperText Markup Language "> HTML </ abbr> استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Open chat
ایمن موج هوشمند | ارائه دهنده تجهیزات تبلیغات بصری و نورپردازیتابلو لایت باکس